Zespół akceleratora People Power wybrał już startupy do pierwszej edycji programu akceleracji Work & HR Tech. Szansę na rozwój otrzymało sześć firm: Competence.zone, Emplito.com, IntroView, Preeshare, Teamworkbuzz oraz Qalcwise.
Dział: Human resources
Spotkanie międzynarodowego zespołu w Nowym Jorku, konferencja w Madrycie czy wyjazd do centrali w Monachium? Podróże biznesowe to codzienność polskich menedżerów, lecz niekiedy także prawdziwe wyzwanie logistyczne.
Skuteczny proces rekrutacji to kluczowy element budowania przewagi konkurencyjnej każdego przedsiębiorstwa.
Tymczasem wielu pracodawców w Polsce ma problemy ze znalezieniem i zatrzymaniem przy sobie właściwych ludzi.
A kiedy ich już znajdą, korytarze firm, które prowadzą, są pełne tzw. pomyłek rekrutacyjnych.
Trudno wyobrazić sobie nowoczesną organizację, która nie posiada systemu ocen pracowniczych. Niezależnie od wielkości struktury firmy korzyści wynikające z uporządkowanego i prawidłowo zaprojektowanego systemu oceny pracowników są trudne do pominięcia. To podstawowe i najważniejsze narzędzie z portfolio działu HR, wpływające na efektywność pracowników i organizacji.
Wydawałoby się, że z rozwiązań proponowanych przez agencje pracy tymczasowej korzystają głównie duże przedsiębiorstwa. Coraz częściej sięgają po nie jednak również małe i średnie firmy. Agencje zapewniają, że są otwarte na współpracę, i że mogą pomóc zarówno znaleźć pracownika sezonowego, jak i zatrudnić cudzoziemca.
Zapotrzebowanie na pracowników jest obecnie tak duże, że na pracę w naszym kraju mogą liczyć zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy.
Na zatrudnianie tych ostatnich decyduje się coraz więcej pracodawców. Oferty zatrudnienia dotyczą najczęściej prostych prac fizycznych, które nie wymagają kwalifikacji. Coraz częściej jednak pracodawcy poszukują również osób wykwalifikowanych: mechaników, elektroników, spawaczy, automatyków, a także pracowników znających języki obce.
Agencje pracy tymczasowej oraz agencje rekrutacyjne powstały i wciąż się rozwijają, ponieważ szeroko rozumiany rynek potrzebuje tego typu usług. Oznacza to, że nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o to, kto może korzystać z usług takich agencji. Firmy, niezależnie od tego, jakiej są wielkości, w jakiej branży działają, czy jaki kapitał u nich przeważa, mogą zwracać się do agencji zawsze wtedy, kiedy mają potrzebę dodatkowego personelu.
Rynek HR przeżywa prawdziwą rewolucję. Firmy zmagające się z coraz większymi brakami pracowników (według danych GUS w III kwartale 2017 r. w Polsce było 131 tys. nieobsadzonych miejsc pracy) powinny na nowo zdefiniować strategię dotarcia do kandydatów, by wygrać „bitwę o talent”. Kandydaci jeszcze nigdy w historii nie mieli tak sprzyjającej sytuacji na rynku pracy. Tymczasem pracodawcy – tak wielkich trudności w pozyskaniu wykwalifikowanej kadry specjalistów. Zespół analiz Kariera.pl (wrzesień 2017) poinformował, że przeszło co trzeci polski rekruter jest niezadowolony z wykorzystywanych dotychczas kanałów rekrutacyjnych i tym samym nie poszukuje stale nowych, bardziej skutecznych metod, które pomogą zaspokoić tak duży popyt rynku na specjalistów i menedżerów.
Artykuł ten rozwieje wszystkie wątpliwości, jakie mogą pojawić się w momencie kompletowania akt pracowniczych. Co, jak, gdzie i kiedy powinno zostać zarchiwizowane. Jak powinny wyglądać akta, by nie narażać się na kary nakładane przez Inspekcję Pracy.
Trudno dziś wskazać jeden argument decydujący o tym, dlaczego kandydaci wybierają konkretną ofertę pracy. Ilu kandydatów, tyle oczekiwań wobec wymarzonego miejsca pracy. Co ważne, obecnie liczą się nie tylko wysokie zarobki, ale coraz częściej także elastyczne warunki zatrudnienia. Jakie są oczekiwania kandydatów i jak firmy mogą kształtować środowisko pracy, by przyciągnąć i zatrzymać talenty? Jak to wygląda na świecie, a jak na naszym podwórku?