Budowanie wizerunku pracodawcy staje się wyzwaniem każdego pracodawcy. Dotyczy to nie tylko firm rodzinnych, gdyż walka o zatrudnienie i utrzymanie utalentowanych pracowników czy zmniejszenie rotacji kadr stanowi dziś wyzwanie dla całego rynku pracy w Polsce. Dlaczego na niektóre oferty pracy na portalach pracy nikt nie odpowiada, a inne mają setki zgłoszeń, chociaż rekrutują na takie samo stanowisko, mają zbliżone stawki wynagrodzeń i są z tego samego miasta? Dlaczego takie firmy jak Amazon, które są światowymi gigantami, mają w Polsce trudności ze znalezienie odpowiedniej kadry pracowniczej? Employer branding, czyli budowanie marki pracodawcy, to dziedzina z pogranicza HR i marketingu, a więc interdyscyplinarna, i tym samym ogromnie złożona.
Autor: Łukasz Tylczyński
Ekspert ds. Badań i Rozwoju, Instytut Biznesu Rodzinnego
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ekspert ds. Badań i Rozwoju oraz Szef Biura Prasowego w Instytucie Biznesu Rodzinnego. Współorganizator Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych (www.kongresfirmrodzinnych.pl) oraz kongresu Next Generation (www.nextg.pl). Opiekun Akademii Sukcesora (www.akademiasukcesora.pl). Realizator największych polskich badań w obszarze przedsiębiorczości rodzinnej. Autor licznych artykułów, raportów i publikacji w obszarze biznesu rodzinnego oraz twórca rankingów firm rodzinnych. Dziennikarz magazynu Family Business. Zarządzanie Firmą Rodzinną. Prelegent, organizator i moderator paneli dyskusyjnych oraz debat w obszarze family business. Realizuje projekty związane z popularyzacją przedsiębiorczości rodzinnej w Polsce i na świecie.
Godzenie relacji rodzinnych i biznesowych to prawdziwa sztuka, która pomaga zachować odpowiedni balans. Rodzice dorastających sukcesorów nierzadko widzą w nich swoich następców już od pierwszych chwil życia. Jednak droga do fotela prezesa nie zawsze jest łatwa. Odpowiednie przygotowanie i zrozumienie na czym polega fenomen rodzinnych przedsiębiorstw wymaga czasu, wiedzy i kompetencji. Z myślą o przyszłości młodych liderów i zachowania trwałości polskich firm rodzinnych Instytut Biznesu Rodzinnego organizuje 4. edycję Kongresu Next Generation. Już 17-18 października w Poznaniu spotkają się sukcesorzy z całej Polski, by wspólnie poszerzać umiejętności, zdobywać wiedzę, wymieniać się doświadczeniami i odkrywać inspiracje do dalszego kształtowania swojej kariery i przyszłości firm rodzinnych. Kongres to wyjątkowe wydarzenie, które przez lata stało się platformą dla spotkań i wymiany doświadczeń młodych liderów chcących kultywować rodzinną przedsiębiorczość. To dzięki niemu w Wielkopolsce wykształciliśmy niezwykłą społeczność NextG – przyszłych właścicieli polskich przedsiębiorstw rodzinnych.