Autor: Ewa Zasada-Diczew

Specjalistka ds. rozwoju zawodowego. Ukończyła filologię rosyjską na UJ i studia podyplomowe dla tłumaczy języka rosyjskiego na UAM. Obecnie jest na ostatnim roku psychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji.

Handlowiec z ponad 10-letnim doświadczeniem. Organizowała i prowadziła spotkania biznesowe w Rosji, współpracowała z największymi polskimi firmami farmaceutycznymi. Od sierpnia 2017 r. właścicielka firmy ED Consulting, specjalizującej się w outsorcingu sił sprzedażowych, usługach consultingowych, szkoleniu działów handlowych. Zajmuje się stresem i wypaleniem zawodowym. W swojej pracy wykorzystuje zdobyte doświadczenie, wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii. Prowadzi Treningi Redukcji Stresu Oparte na Uważności (MBSR). Członkini Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ empatii na rozwój współczesnej organizacji

W ostatnich latach wśród przedstawicieli wielu dziedzin życia i nauki rośnie zainteresowanie procesami wpływającymi na relacje międzyludzkie. Dają się one analizować na wielu płaszczyznach, m.in. ekonomicznej, społecznej czy psychologicznej. Jednym z procesów, którego znaczenie w kreowaniu ww. relacji zyskuje coraz większą rangę, jest empatia.

Czytaj więcej

Dbaj o poziom motywacji zespołu handlowego. Szybko diagnozuj problem, analizuj błyskawicznie potrzeby, reaguj momentalnie w punkt

Jak do tej pory, psychologia nie doczekała się jednej, całościowej teorii wyjaśniającej spektrum ludzkich motywów i popędów. „Motywacja” to termin, który opisuje różnorodne mechanizmy odpowiedzialne za uruchomienie, ukierunkowanie, podtrzymywanie i zakończenie działania. Pojęcie to stosowane jest zarówno w odniesieniu do stanów, w których człowiek podejmuje działania zmierzające do uzyskania jakiegoś elementu niezbędnego mu do normalnego funkcjonowania (np. pokarmu czy wody), jak i w wypadku, gdy niczego niezbędnego do życia mu nie brakuje.

Czytaj więcej

Uważność jako sposób walki ze stresem i wypaleniem zawodowym w organizacji

Jednym z kluczowych zagadnień XXI w. jest stres zawodowy. Ma on wpływ nie tylko na zdrowie pracownika, ale również na funkcjonowanie firmy, w której taka osoba pracuje. Pracownik, który odczuwa przemęczenie i nadmierny stres, jest bardziej podatny na choroby i wypadki. Stres może mieć różne źródła: psychiczne, społeczne i fizyczne, jednakże jest on nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Towarzyszy nam od momentu narodzin aż do późnej starości. Każdy odczuwa go na różne sposoby. U jednych objawia się zmęczeniem i dezorganizacją, u innych mobilizacją do działania. Czym zatem jest stres? Jakie mogą być jego konsekwencje w życiu człowieka i funkcjonowaniu organizacji? Czym jest wypalenie zawodowe i dlaczego dosięga częściej tych, którzy podlegają czynnikom stresogennym? Czy Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności (MBSR) to skuteczna metoda wspierająca proces radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym?

Czytaj więcej