We wtorkowym expose, premier Mateusz Morawiecki przedstawił pomysł nowelizacji podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szef rządu zaproponował wprowadzenie estońskiego modelu rozliczenia. Na czym polega i jakie mogą być konsekwencje wprowadzenia pomysłu w życie?
Dział: Aktualności
LABORATORIUM Fleet Managera to dwa dni warsztatowe wypełnione po brzegi udziałem w procesie likwidacji szkód komunikacyjnych w na co dzień funkcjonującym serwisie blacharsko-lakierniczym. To rewolucyjna formuła szkoleniowa, perfekcyjnie skrojona tematyka i wybitni prelegenci.
Rozpoczyna się jubileuszowa edycja Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku. Mikrofirmy z całego kraju znów zmagać się będą o tytuł "Mikroprzedsiębiorcy Roku" oraz 40 tys. złotych. Udział w konkursie jest bezpłatny, warunkiem kwalifikacji jest spełnienie przez firmę 2 podstawowych kryteriów – mniej niż 10 zatrudnionych pracowników oraz obrót roczny nieprzekraczający 2 mln euro. Przedsiębiorco – wypełnij formularz zgłoszeniowy i zdobądź szansę na zwycięstwo!
W dn. 24-26 października 2019 r. Warszawa gościła 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019 – największą w kraju konferencję biznesową przedsiębiorców rodzinnych organizowaną przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR). Kilkuset przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów z różnych branż, a także przedstawicieli instytucji państwowych spotkało się, aby porozmawiać o przyszłości polskiego biznesu rodzinnego oraz zaplanować wspólne przedsięwzięcia. Podczas 12. edycji Zjazdu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) wspólnie z IFR oficjalnie ogłosili wyniki konsultacji społecznych dotyczących Zielonej Księgi fundacji rodzinnej. Warszawska edycja wyróżniła się dzięki akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, zebrano 104 280 zł.
Wdrożenie sieci 5G to przełomowe wydarzenie dla branży telekomunikacyjnej. Ankietowani przez Vertiv operatorzy, również działający w Polsce, optymistycznie oceniają perspektywy biznesowe niesione przez tę technologię. Jednak jednocześnie trzeba mieć na uwadze ryzyko, że korzyści finansowe płynące z możliwości, jakie daje 5G, mogą być ograniczone przez niekontrolowane zużycie energii.
Zmiany w kodeksie pracy, które weszły w życie 7 września, nie oszczędzają przedsiębiorców. Dla małych i średnich przedsiębiorstw nowe zasady to generowanie kolejnych kosztów, zaburzenie planowanego budżetu i większe ryzyko wykorzystywania przepisów przez nielojalnych pracowników.
W dniach 24-26 października 2019 roku w Warszawie odbędzie się największa konferencja biznesowa dla środowiska polskich przedsiębiorców rodzinnych – 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Co roku w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych biorą udział setki przedsiębiorców, menedżerów oraz ekspertów. Niezmiennym celem Zjazdu jest podkreślenie znaczącej roli firm rodzinnych w życiu gospodarczym kraju.
Tylko 12% małych i średnich firm w Europie korzystało z Big Data w 2018 roku (w porównaniu z 33% dużych). W Polsce duże zbiory danych analizowało jedynie 8% przedsiębiorców – wyprzedziliśmy Węgry, Austrię, Bułgarię czy Włochy, jednak sporo brakuje nam do Malty (24%) lub Holandii (22%). [1] Barierę dla firm stanowi m.in. określenie jakich informacji potrzebują i w jaki sposób mogą na nich skorzystać, a także stworzenie planu działania oraz zarządzanie danymi [2]. Czy zatem Big Data w małych firmach w ogóle ma sens?
W internecie wypad na zakupy do USA nie trwa wcale dłużej od wizyty w rodzimym e-sklepie, a cały proces wygląda niemal identycznie. Już połowa polskich internautów odwiedza zagraniczne sklepy, ale kupuje w nich w inny sposób niż u krajowych sprzedawców - wynika z raportu Autopay Research "Jak kupujemy w zagranicznych sklepach”.
Ekspert ds. start-upowej kultury organizacji - Bartek Janowicz, oraz „człowiek, który połączył dwa światy” - technologii i psychologii - Wojciech Ozimek uruchamiają akcelerator skierowany do firm z sektora Work&HR Tech. Power People, przy współpracy z tak znanymi markami jak Play, Philip Morris International czy Nationale Nederlanden, do końca października poszukuje start-upów, którym chce dać szansę na rozwój poprzez pilotażowe wdrożenie ich rozwiązań.
Specjalne zaproszenia na badania lekarskie, które finalnie okazują się handlową prezentacją, są częstą praktyką nieuczciwych firm. Na takie pokazy nierzadko przychodzą osoby starsze, które zostały zachęcone wizją bezpłatnych badań. Jest to grupa podatna na szereg informacji dotyczących stanu zdrowia, zwłaszcza jego pogorszenia. W ślad za tym łatwo jest namówić na zakup drogich produktów, które rzekomo miałyby ich przed tym uchronić. Z pomocą przychodzi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W jakich sprawach można się do niego zgłaszać, jakie działania organizacji są nielegalne – mówi Joanna Uchańska, Partner w Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy.
9 października 2019 r. w hotelu Renaissance Warsaw Airport odbędzie się trzecia edycja Forum CEO. Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń w obszarze strategicznego zarządzania organizacją. Wspólnie z przedstawicielami największych firm w Polsce omówimy nowoczesne modele zarządzania, zagadnienia związane z przywództwem, wyzwania oraz aktualne problemy, z którymi każdego dnia mierzą się Prezesi.