W sprzedaży B2B wakacje kojarzą nam się ze spadkiem sprzedaży. W wielu jednak firmach wakacje to okres intensywnych przygotowań do złotego okresu w sprzedaży
B2B, obejmującego miesiące wrzesień-grudzień. Z niniejszego artykułu dowiesz się, co powinieneś zrobić, aby jak najlepiej przygotować swoją firmę do tego okresu.
Autor: Tadeusz Woronowicz
Ekspert w zarządzaniu zespołami handlowców w sektorze B2B. Jako wieloletni praktyk sprzedaży uważa, że sprzedaż to połączenie procesowego podejścia do sprzedaży z interpersonalnymi kompetencjami handlowców. Autor metodyki „Złoty trójkąt Sukcesu P.L.N.” (P – proces, L – ludzie, N – narzędzia), którą wykorzystuje do zwiększania efektywności i produktywności zespołów sprzedaży w ramach usługi dla przedsiębiorców MŚP pt. „Zarządzanie zespołem handlowców w modelu abonamentowym”. W ramach usługi sprawia, że handlowcy przekraczają swoje plany, robiąc właściwe rzeczy we właściwym czasie i we właściwy sposób. Propagator poglądu, że regularne spotkania z handlowcami to prosty, ale niezwykle skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży.
Napisz do autora:
tadeusz.woronowicz@higea.pl
Rozwijanie firmy to niełatwe zadanie. Wymaga ciągłego zwiększania sprzedaży oraz nieustannej rozbudowy bazy klientów i kanałów sprzedaży. Prosta recepta, nie znaczy jednak, że łatwa
do wdrożenia. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak osiągnąć ten cel, zarządzając sprzedażą i wykorzystując metaforę lejka sprzedaży i rurociągu sprzedaży. Zapraszam do lektury.
Z poprzedniego mojego artykułu („MŚP Biznes” 4/2018) dowiedziałeś się, jak przygotować firmę do sprzedażowego sukcesu w 2019 r. Z tego dowiesz się, jak opracować strategię, która zapewni Twojej firmie długofalowy sukces. Dowiesz się także, dlaczego opis strategii powinien być prosty i zwięzły – najlepiej, aby mieścił się na kartce A3.
Odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta, ale niekoniecznie łatwa do wdrożenia. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.
„Rozporządzenie ogólne o Ochronie Danych Osobowych (RODO)” to ciągle jeden z najgorętszych tematów. Szczególnie dlatego, że na pierwszy rzut oka przepisy RODO wydają się rygorystyczne i trudne do wdrożenia. Jednak konieczność wdrożenia RODO to nie tylko przykry obowiązek, ale także szansa na to, aby przyjrzeć się procesom w organizacji i dokonać ich optymalizacji tak, aby zwiększyć produktywność firmy.
„Prowadząc biznes, musisz polegać na sobie, nie oznacza to jednak, że wszystko musisz robić sam”. GUS podaje, że co roku w Polsce powstaje od 250 do 300 tysięcy nowych firm. Większość z nich przestaje istnieć w ciągu pierwszych pięciu lat od momentu pojawienia się na rynku. Według Euler Hermes po pierwszym roku działalności w Polsce upada 30%, a po pięciu latach – 70% małych i średnich firm. Dlaczego upadają przedsiębiorstwa MŚP? Jest wiele powodów – niewłaściwe zarządzanie, braki kadrowe, wysokie koszty,
niska efektywność i wydajność, niewypłacalność, przeinwestowanie itp.