Od blisko dekady nieprzerwanie na szczycie list sprzedaży pojazdów użytkowych była marka Fiat Professional. Drugie miejsce zajmowała marka Renault, która sukcesywnie budowała nie tylko portfel nowych klientów, ale i portfolio usług okołosprzedażowych oraz rozwijała sieć kontrahentów oferujących zabudowy specjalistyczne. Od wielu lat Renault toczyło walkę o wynik sprzedaży. Aż do 2018 r., gdy syzyfowe pracy zostały zakończone sukcesem.
Autor: Wojciech Kukuła
Redaktor naczelny „MŚP Biznes”
Auto, które bardzo dobrze prezentuje się jako nowoczesny środek firmowego transportu, jest jednocześnie fantastycznie funkcjonalne w sferze rodzinnej i prywatnej, a pod kątem finansowym zaskakuje oszczędnymi silnikami i dostępnością od 885 zł netto miesięcznie? Oto Opel Grandland X.
Rozmawiamy z Wojciechem Mazurkiem, Kierownikiem Sprzedaży Flotowej Samochodów Osobowych Mercedes-Benz Own Retail Poland tj. Mercedes-Benz Warszawa Sp. z o.o. i Mercedes-Benz Sosnowiec Sp. z o.o.
Rozmawiamy z Marcinem Balickim, Prezesem Zarządu Millennium Leasing, Wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, współtwórcą działającej w jego ramach Grupy ds. digitalizacji, coachem, twórcą forum dyskusyjnego „Filozofia przy sobocie (Polska)” na LinkedIn, poświęconego m.in. zarządzaniu i rozwojowi osobistemu.
To nieprawda, że miejskie kompakty przechodzą do lamusa i stają się bezużyteczne z uwagi na dynamicznie rosnącą popularność wszelakiej maści segmentów SUV i crossover. Volkswagen udowadnia, że niewielki, zwinny i nowocześnie wyposażony samochód o miejskim przeznaczeniu potrafi zwrócić na siebie uwagę, a przy bliższym poznaniu zachwycić.
Grupa PSA, w ramach której oferowane są marki Citroën, Peugeot, DS oraz Opel, to dynamicznie rozwijające swe produkty przedsiębiorstwo, ofe- rujące teraz niezwykle różnorodne i nowoczesne samochody. Z uwagi na posiadanie „4 marek pod jednym dachem” Grupa bardzo mocno koncentruje się na dywersyfikacji swoich propozycji, docierając z konkretnymi modelami w gusta różnych grup zawodowych i społecznych.
W Polsce żyje około 38,5 mln ludzi, z czego według ostatnich danych w miastach mieszka 61,5% z nich. W naszym kraju jest siedem aglomeracji zamieszkiwanych przez ponad 1 mln ludzi i pięć, w których przebywa 0,5-1 mln obywateli. To niezwykle rozwinięte i zurbanizowane obszary, w których aż kipi od dziesiątków tysięcy podmiotów gospodarczych. Niejednokrotnie są to firmy operujące na tym konkretnym terenie, dostosowując narzędzia zapewniające mobilność ich biznesu do zurbanizowanego środowiska. Przeanalizujmy ich działania na przykładzie dwóch konkretnych samochodów. Obszarów administracyjnych zamieszkiwanych przez więcej niż 100 tys. mieszkańców jest aż 39.
Elastyczne podejście do rekrutacji pracowników fizycznych pozwoli nie tylko zatrudnić kandydata o profilu zawodowym najbardziej zgodnym z naszymi wymaganiami, ale zaoszczędzić czas i pieniądze.
Rozmawiamy z Radosławem Iwańczukiem, ekspertem z Pracuj.pl.