Kwiecień 2019
Prezentujemy szósty numer czasopisma „MŚP Biznes”, będącego odpowiedzią na potrzeby polskich przedsiębiorców. Na stronach magazynu znajdziesz artykuły z tematyki zarządczej oraz rozstrzygnięcia bieżących i istotnych dla naszych czytelników dylematów bezpośrednio związanych z ich działalnością biznesową. To tytuł, który stanie się wartościowym wsparciem w Twoich działaniach zawodowych, realnie wpłynie na poprawę kondycji finansowej firmy i zainspiruje do nowych zyskownych inwestycji.
W niniejszym wydaniu skupiamy się na następujących kwestiach:
- Zarządzanie sprzedażą: matematyka biznesowa, finansowanie dla startupów, systemy ocen okresowych
- Jak wygląda obecnie rynek leasingu w Polsce?
- Content marketing w e-biznesie
- Finansowanie floty w sektorze MŚP
- Prawo i podatki: raportowanie schematów podatkowych, kontrola pracownika na L4
- Czym jest servant leadership?
Zarządzanie sprzedażą: matematyka biznesowa, finansowanie dla startupów, systemy ocen okresowych
W rubryce „Zarządzanie sprzedażą” omawiamy szereg niezwykle interesujących zagadnień: matematykę biznesową, systemy ocen okresowych i finansowanie dla startupów. Podpowiadamy również, jak wysłuchać klienta. Matematyka biznesowa to temat artykułu Małgorzaty Wardy. Objaśnia ona, jak planować politykę rabatowo-cenową, by wspierała obraną strategię sprzedaży, czym różni się rabat kaskadowy od sumarycznego, jakie metody naliczania wpływają na cenę sprzedaży i jakie korzyści niesie stosowanie rabatów retrospektywnych. Z kolei Maciej Sasin skupia się na systemie ocen okresowych w firmie, wskazując na zagrożenia, które mogą się z nim wiązać, wymienia też czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podjęciu takiej decyzji. Finansowanie dla startupów to temat artykułu Franciszka Migaszewskiego, w którym znajduje się szereg porad wprost z książki autora tekstu. Dominika Grosman zwraca z kolei uwagę na to, jak ważne jest respektowanie opinii klientów.
Jak wygląda obecnie rynek leasingu w Polsce?
Nasi czytelnicy dowiedzą również, jak prezentuje się rynek leasingu w Polsce po zmianach prawnych. Otóż od 1 stycznia 2019 roku dla firm nabywających samochód osobowy w ramach leasingu operacyjnego zmianie uległy zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków wynikających z czynszów leasingowych. Piotr Mieszkowski opisuje limit kosztów podatkowych, wpływ zmian na cały rynek oraz koszty uzyskania przychodu. Polecamy lekturę artykułu pt. „Rynek leasingu w Polsce po zmianach prawnych”.
Content marketing w e-biznesie
Na łamach aktualnego numeru skupiamy się m.in. na content marketingu w e-biznesie. To istotne zagadnienie, ponieważ właściwie przygotowana treść sprawia, że jej odbiorcy, czyli potencjalni klienci chętniej zapoznają się z naszymi usługami i produktami. W artykule znajdziesz informacje na temat wartych wykorzystania narzędzi e-commerce, User Generated Content oraz wskazówki, które pozwolą Ci skutecznie sprzedawać za pomocą słów. Poznaj content marketing i uczyń go stałym elementem swojej strategii.
Finansowanie floty w sektorze MŚP
W rubryce „Mobilność” omawiamy finansowanie floty w sektorze MŚP. Wskazujemy, dla kogo najlepszy będzie leasing pojazdu, a kto lepiej wyjdzie na wynajmie auta. To bardzo aktualny temat, ponieważ jeszcze do niedawna najpopularniejszą formą nabycia samochodu było kupno go z własnych środków lub na kredyt. Przedstawiamy naszym czytelnikom formy leasingu oraz omawiamy wynajem długoterminowy. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wybór sposobu finansowania floty stanie się prostszy!
Prawo i podatki: raportowanie schematów podatkowych, kontrola pracownika na L4
W rubryce „Prawo i podatki” opisujemy m.in. raportowanie schematów podatkowych oraz kontrolę pracownika na L4. Pierwsza kwestia jest bardzo istotna ze względu na nowelizację Ordynacji podatkowej, która od 1 stycznia 2019 roku zaimplementowała porządku prawnego Dyrektywę 2018/822 w zakresie raportowania schematów podatkowych. W związku z tym, zachęcamy do zapoznania się z tekstem Macieja Kordalewskiego na temat raportowania schematów podatkowych. Nasi eksperci wskazują także, kiedy kontrola pracownika na L4 jest konieczna, kiedy należy prowadzić rejestr kontroli dla ZUS, kiedy pracownik może utracić wynagrodzenie chorobowe oraz w jakiej sytuacji może dojść do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia.
- Wojciech Kukuła
- 8 maja 2019
- Maciej Mokwiński
- 8 maja 2019
- Ken Blanchard
- 8 maja 2019
- Urszula Wit
- 8 maja 2019
- Katarzyna Janas
- 8 maja 2019
- Ayming Polska
- 8 maja 2019
- Beata Żurek
- 8 maja 2019
- Maciej Sasin
- 8 maja 2019
- Franciszek Migaszewski
- 8 maja 2019
- Dominika Grosman
- 8 maja 2019